Демодекоз

Увага - демодекоз! Демодекоз - широко розповсюджений, інвазійний дерматозооноз, що має хронічний перебіг, обумовлений патологічним розмноженням кліща роду Demodex, котрий постійно живе у шкірі.

Паразитами людини є дві форми кліща : Demodex folliculorum hominis longus і Demodex folliculorum hominis brevis, що мають значну відмінність як у будові, так і у циклі розвитку.
Живе Demodex усередині волосяних мішечків, фолікул і сальних залоз (шкіри обличчя, грудей, спини).

Інтенсивність паразитемії буває різною : від декількох до 100 екземплярів на 1 мм2 шкіри. У прохолодному і вологому середовищі, а також у відмерлій шкірі кліщі зберігають життєздатність до трьох тижнів, а в сухому повітрі - до півтори доби.

 

На демодекоз хворіють також домашні тварини. Ураження котів і собак кліщами спричиняє захворювання, що може супроводжуватися сильним запаленням волосяних фолікул і сальних залоз, випадінням волосся, лущенням, стовщенням шкіри, утворенням гнійничків та фурункулів.
Демодекоз у людини супроводжується виникненням плям, лущень, вузликів червоного кольору різної величини, гнійничків, вугрів на шкірі обличчя, грудей і спини. При ураженні повік спостерігається почервоніння, припухлість, набряк, виникає свербіж і різь в очах, випадіння вій.
Найчастіше захворювання має хронічний перебіг, з періодичними загостреннями стану.
Усі прояви демодекозу можуть супроводжуватися суб'єктивними відчуттями : сверблячкою, печією, стягуванням шкіри, зменшенням еластичності і м'якості, болем.
На виникнення та перебіг хвороби впливають виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, гастрит, ентерит, холецистит, діабет, ревматизм, тонзиліт, порушення роботи залоз внутрішньої секреції, наявність осередків хронічної інфекції. Особливістю демодекозу є те, що він зазвичай виникає на фоні вже наявних захворювань. Найчастіше демодекоз виявляється в осіб із патологіями шкіри і хворобами очей.
Тому для успішного лікування хворих на демодекоз необхідно враховувати не тільки форму і стадію захворювання, але й зміни з боку інших органів і систем.
Діагностика демодекозу грунтується на виявленні кліща лабораторними методами. Розповсюдженими є спосіб лабораторної діагностики, який здійснюється шляхом забору матеріалу зі шкіри обличчя.
При виявленні будь-яких висипань на шкірі необхідно негайно звертатися до лікаря-дерматолога, тому що тільки своєчасна консультація фахівця, якісна діагностика і комплексне лікування забезпечать високу клінічну ефективність.

 

 

 

м. Біла Церква вул. Ярослава Мудрого 49, 2й поверх, каб.215 (міська лікарня № 1)
+38 067-280-95-34 +38 067-700-83-91
.