Грибкові захворювання нігтів

Оніхомікоз - це враження нігтів дерматофітами, дріжжеподібними, пліснявими грибами.
Оніхомікози - захворювання дорослих людей, у дітей вони трапляються рідко, як правило, у сім'ях, де є хворі на грибкові захворювання.

У жінок оніхомікози трапляються частіше, ніж у чоловіків. Це пояснюється особливостями жіночого взуття, підвищеною травматизацією нігтьових пластинок (манікюр, педикюр, нарощування нігтів).

 

Початкові прояви оніхомікозів довгий час обмежуються місцем потрапляння гриба. У залежності від цього виділяють наступні варіанти оніхомікозів : дистальний, проксимальний, тотальний, поверхневий білий.
Дистальний оніхомікоз найбільш поширений. Він починається із появи білуватих, жовтуватих чи сірувато-жовтих плям і смуг, котрі поступово розповсюджуються від краю нігтя до орінця і на всю нігтьову пластину. Ніготь стає потовщеним, крихким з "вільного" краю.
Проксимальний оніхомікоз трапляється рідко, особливо у випадках рецидиву захворювання (після неповноцінного лікування). Виникнення проксимального оніхомікозу можливе за рахунок розповсюдження гриба лімфогенним чи гематогенним шляхом.
Поверхневий білий оніхомікоз виникає переважно на ступнях. Захворювання характеризується появою на поверхні нігтьової пластини чітко обмежених плям білого кольору. Поверхня нігтьової пластини стає рихлою, шаршавою, кришиться у вигляді білої порошкоподібної маси.
Тотальний піднігтьовий оніхомікоз зазвичай є кінцевою стадією оніхомікозу. Залежно від товщини нігтьової пластини, виділяють три різновиди : нормотрофічний, гіпертрофічний і оніхолітичний. Вони можуть переходити один в інший і бути наявні одночасно.
При нормотрофічному оніхомікозі нігтьові пластини довгий час зберігають свою конфігурацію і товщину, зовнішня пластинка нігтя має свій звичайний блиск. У товщі нігтя помітні плями і смуги, колір яких може варіювати від білого до жовто-коричневого.
Гіпертрофічний оніхомікоз характеризується значним потовщенням нігтьової пластини. Нігті стають викривлені, крихкі.


При оніхолітичному типі вражені нігтьові пластини стають тонкими, швидко відділяються від нігтьового ложа з вільного краю. Часто оніхолітичний тип виникає після нарощування нігтів.
Майже у 60% випадків нігтьова інфекція співіснує з грибковою інфекцією долонь і підошв. При цьому шкіра стає сухою, вкривається маленькими лусочками, можуть з'являтися тріщмнки.
Лікуванння оніхомікозу може бути локальним (зовнішнім), системним (прийом всередину протигрибкових препаратів), комбінованим. При запущених формах можливе хірургічне видалення нігтьових пластин.
Огляньте ваші нігті і шкіру долонь та підошв! Якщо у Вас виникли сумніви - зверніться до дерматолога, оскільки діагноз має бути підтвердженим лабораторно, а лікування - підібрано відповідно!

м. Біла Церква вул. Ярослава Мудрого 49, 2й поверх, каб.215 (міська лікарня № 1)
+38 067-280-95-34 +38 067-700-83-91
.