Сухість шкіри

Суха шкіра - поширена проблема. Проявляється сухість шкіри лущенням, іноді сверблячкою, дрібними зморшками, підвищеною чутливістю, відчуттям стягування. Сухість шкіри може бути обумовлена захворюваннями шкіри і внутрішніх органів (іхтіоз, захворювання ендокринної системи, хвороби печінки, нирок, новоутворення) і різними екзогенними впливами (метеофактори, гігієнічні засоби догляду).

 

Нормальний стан поверхні шкіри, запобігання її «пересушування» в основному забезпечує епідерміс. Особливу роль у цих процесах відіграє роговий шар. Він містить зволожуючі компоненти (амінокислоти, гіалуронову кислоту, гліцерал і т.д.). Для підтримки нормальної зволоженості і запобігання втрати вологи існує унікальна структура - міжклітинні ліпіди (цераміди, тригліцериди). Якщо вміст цих речовин достатній, шкіра має нормальну захисну водно-ліпідну мантію.

Виділяють кілька клінічних різновидів сухої шкіри. Сухість шкіри може бути пов'язана з деякими фізіологічними і генетичними особливостями. Непатологічна сухість шкіри має сезонний характер (вересень-березень), частіше відзначається у жінок, може бути у новонароджених, дітей 2-6 років, коли спостерігається фізіологічне зниження продукції шкірного сала. Більше 75% людей старше 70 років мають суху шкіру, вона є основною причиною свербіння шкіри у літніх людей.

Сухість шкіри патологічна відзначається у хворих на атопічний дерматит, псоріаз, іхтіозом, фолікулярним кератозом та іншими захворюваннями шкіри. Сухість шкіри також спостерігається при незбалансованому харчуванні, виснаженні, гіповітамінозах, при гіпотиреозі, цукровому діабеті, гепатитах, захворюваннях крої і т.д.

Серед екзогенних факторів розвитку придбаної сухості слід виділити неправильний догляд за шкірою: часте миття з використанням неякісних гелів або мила, протирання шкіри спиртовими тоніком, використання підсушуючих масок. Різні метеофактори (низька і висока температура повітря, пересушене повітря, тютюновий дим, тривала інсоляція) також призводить до зневоднення шкіри. У дерматокосметологічні практиці можливі випадки сухості і виснаження шкіри в результаті неодноразових процедур пілінгу, дермабразії.

Якщо сухість шкіри є проявом системного процесу, необхідно лікування основного захворювання. Такі загальні рекомендації, як достатній питний режим, збалансоване харчування, збагачене фруктами та овочами, припинення куріння і прийому алкоголю, виключення тривалого перебування на сонці, регулярні фізичні вправи, застосування правильних засобів гігієни та догляду за сухою шкірою дуже актуальні при всіх випадках сухості шкіри.

Для відновлення шкірного бар'єру і зволоження шкіри застосовують креми, масла, емульсії, емольянти, що володіють вираженою пом'якшувальною і зволожуючею дією. Шкіра здатна засвоювати жири і масла, нанесені на її поверхню, і використовувати їх для побудови своїх власних ліпідів. Є широкий спектр емольянтів, які формують на шкірі захисну плівку (напівпроникну мембрану), що обмежує втрату води.

Тому, якщо у вас суха шкіра, порадьтеся зі своїм дерматологом і підберіть правильний засіб лікувальної косметики.

Якщо ви вирішили придбати їх самі, то пам'ятайте, що лікувальні зволожуючі / пом'якшуючі засоби повинні відповідати наступним критеріям:

1) ефективність при сухості шкіри різного генезу;

2) високий профіль безпеки;

3) можливість застосування у людей будь-якого віку;

4) відмінна переносимість;

5) гіпоалергенність;

6) відповідність міжнародним стандартам розробки і виробництва.

Підбір того чи іншого емольянта повинен здійснюватися з урахуванням стану шкіри, ступеня вираженості сухості, переносимості компонентів засобу, кліматичних умов.

Зволоження рогового шару, поліпшення бар'єрних властивостей шкіри, і її захист - неодмінний елемент профілактичного лікувального догляду.

м. Біла Церква вул. Ярослава Мудрого 49, 2й поверх, каб.215 (міська лікарня № 1)
+38 067-280-95-34 +38 067-700-83-91
.