Демодекоз

Увага - демодекоз! Демодекоз - широко розповсюджений, інвазійний дерматозооноз, що має хронічний перебіг, обумовлений патологічним розмноженням кліща роду Demodex, котрий постійно живе у шкірі.

Паразитами людини є дві форми кліща : Demodex folliculorum hominis longus і Demodex folliculorum hominis brevis, що мають значну відмінність як у будові, так і у циклі розвитку.
Живе Demodex усередині волосяних мішечків, фолікул і сальних залоз (шкіри обличчя, грудей, спини).

Інтенсивність паразитемії буває різною : від декількох до 100 екземплярів на 1 мм2 шкіри. У прохолодному і вологому середовищі, а також у відмерлій шкірі кліщі зберігають життєздатність до трьох тижнів, а в сухому повітрі - до півтори доби.

Детальніше...

Грибкові захворювання нігтів

Оніхомікоз - це враження нігтів дерматофітами, дріжжеподібними, пліснявими грибами.
Оніхомікози - захворювання дорослих людей, у дітей вони трапляються рідко, як правило, у сім'ях, де є хворі на грибкові захворювання.

У жінок оніхомікози трапляються частіше, ніж у чоловіків. Це пояснюється особливостями жіночого взуття, підвищеною травматизацією нігтьових пластинок (манікюр, педикюр, нарощування нігтів).

Детальніше...

Ворог краси – себорея

Себорея вперше проявляється, зазвичай, у пубертатний (підлітковий) період в зв'язку із підвищеною продукцією гормонів. Найбільше вона виражена в юнацькому віці, але може спостерігатися і у більш зрілих людей. На розвиток хвороби впливають численні фактори : стан центральної вегетативної нервової системи, захворювання шлунково-кишкового тракту, ендокринних залоз, хронічні інфекції, гіповітамінози, несприятливі спадкові й імунодефіцитні стани. При себореї порушена регуляція виділення шкірного сала, підвищена pH шкіри, підвищена сенсибілізація (чутливість) до мікробних антигенів.

Встановлений зв'язок між статевими гормонами та сальними залозами. При підвищенні в крові рівня андрогенів, прогестерону, тестостерону, зниженню кількості естрогенів відбувається посилення секреції сальних залоз, їх гіперплазія, гіперфункція, порушення рогоутворення в їхніх видільних протоках.

Детальніше...

Алергічні дерматити

Шкіра здатна витримувати значний хімічний вплив, але якщо його тривалість значно перевищує норму або концентрація речовини занадто
висока - цілком можливим є розвиток алергічного дерматиту.
Алергічний дерматит - реакція із проявом на шкірі, яка розвивається під час або після контакту з алергеном.
Типовими причинами алергічного контактного дерматиту є метали, миючі засоби, медикаменти, хімікати, рослини, косметичні засоби.
На місці контакту (процес може бути розповсюдженим) виникають почервоніння, вузлики, пухирці. Турбує свербіння, печія.

Детальніше...

Сухість шкіри

Суха шкіра - поширена проблема. Проявляється сухість шкіри лущенням, іноді сверблячкою, дрібними зморшками, підвищеною чутливістю, відчуттям стягування. Сухість шкіри може бути обумовлена захворюваннями шкіри і внутрішніх органів (іхтіоз, захворювання ендокринної системи, хвороби печінки, нирок, новоутворення) і різними екзогенними впливами (метеофактори, гігієнічні засоби догляду).

Детальніше...

м. Біла Церква вул. Ярослава Мудрого 49, 2й поверх, каб.215 (міська лікарня № 1)
+38 067-280-95-34 +38 067-700-83-91
.