Профілактика грибкових захворювань.

Море, пляж, пісок, басейн, душ загального користування, а до цього - манікюрно-педикюрні процедури і .... велика ймовірність підхопити грбкову інфекцію!!! Основною умовою для розвитку мікозів є наявність патогенного гриба, а також - різноманітних факторів, що знижують захисні сили шкіри та організму в цілому.

Загальний стан організму грає провідну роль у розвитку грибкових захворювань, що викликаються патогенними дерматофітами і умовно-патогенними грибами.

Фактори, котрі провокують розвиток грибкових захворювань, умовно поділяють на 2 групи : екзогенні та ендогенні. Екзогенні обумовлюють зниження фізіологічної захисної функції шкіри, ендогенні - в цілому шкідливо впливають на організм і знижують його резистертність 

Серед екзогенних факторів провідну роль відіграють поверхневі і глибокі травми.

Поверхневі мікротравми (потертості, розчухи, опіки, укуси, уколи) призводять до порушення цілісності епідермісу, що є важливою умовою інфікування людини дерматофітами. Доведено, що люди, які носять тісне взуття, котре погано вентилюється, хворіють на мікози ступнів значно частіше.
Збільшення вологості шкіри знижує опір епідермісу і відкриває вхідні ворота для потрапляння грибка. Підвищене потовиділення призводить до порушення фізико-хімічних властивостей шкірної поверхні. Частіше це відбувається у складках (благоприємною умовою для розвитку дерматофітів є вологість + тепло).
До ендогенних факторів, що зменшують захисні сили організму, належать : супутні захворювання шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет, порушення обміну речовин, прийом гормональних засобів, антибіотиків, імунодефіцитні стани тощо.


Існує 2 основних шляхи розповсюдження грибкових захворювань : прямий і непрямий. Пряме інфікування відбувається при безпосередньому контакті здорової людини з хворою (потискання рук, користування загальними рушниками, постільною білизною, тісний тілесний контакт).
Безпосереднє інфікування грибками відбувається через контакт з тваринами, які можуть бути не тільки джерелом зараження, але й переносниками патологічного матеріалу від хворих людей до здорових.
Непрямий шлях інфікування виникає значно частіше. Він реалізується через предмети, загрязнілі заразним матеріалом (лусочки шкіри, нігтів, волосся, шерсть тварин і т.д.).
Отож, щоб не захворіти на грибкове захворювання, слід дотримуватись таких засобів профілактики, які б унеможливили реалізацію екзо- та ендогенних факторів, котрі сприяють інфікуванню.
Існують також медикаментозні засоби профілактики грибкових захворювань, але їхнє застосування повинно бути індивідуально підібране у дерматолога.

м. Біла Церква вул. Ярослава Мудрого 49, 2й поверх, каб.215 (міська лікарня № 1)
+38 067-280-95-34 +38 067-700-83-91
.