Дерматоскопія

 

Розглядаючи свою шкіру, ми бачимо безліч утворень різного кольору та розмірів. Одразу виникає питання, що це : «родимки», «бородавки», «папіломи», «гемангіоми», «невуси»? 
Усі утворення на шкірі можуть бути доброякісними та злоякісними. Безумовно, всі «підозрілі» та злоякісні утворення необхідно видаляти у лікарів-онкологів, а за доброякісними людина повинна доглядати сама і хоча б один раз на шість місяців проходити процедуру дерматоскопічного обстеження. 
Дерматоскопія – це якісний метод діагностики, який не порушує цілісності шкіри. Цей метод дозволяє бачити утворення на шкірі під збільшенням таким чином, що стають видимими пігментація, структура епідермісу, кордон дерми та епідермісу, сосочковий шар дерми. Пігментацію і структуру новоутворень не можна побачити неозброєним оком. Дерматоскопія значно поліпшує діагностику новоутворень шкіри, особливо меланоцитарних (пігментних). Меланоцитарні новоутворення потребують особливої уваги, так як можуть трансформуватися у меланому (найбільш злоякісний онкологічний процес у шкірі) або навіть бути нею.
Поява яких ознак на новоутворенні повинна вас насторожити? 
1.    Зміна зовнішнього вигляду :
•    розмірів;
•    кольору;
•    форми (особливо – наявність нерівномірних країв – асиметрії);
•    поверхні.
2.    Свербіння чи біль.
3.    Кровоточивість.
Якщо у вас є меланоцитарні утворення, слід уникати перебування на сонці, необхідно прикривати шкіру, носити сонцезахисні окуляри, в достатній кількості (згідно з рекомендаціями лікаря) використовувати сонцезахисні препарати з високим значенням фактору захисту. 
Огляньте себе! Якщо ви виявили новоутворення – зверніться до свого дерматолога на консультацію і дерматоскопічне обстеження, і ви будете мати відповідь на питання «що це» і «що з цим робити».

  

 

м. Біла Церква вул. Ярослава Мудрого 49, 2й поверх, каб.215 (міська лікарня № 1)
+38 067-280-95-34 +38 067-700-83-91
.